dr n. med. Łukasz Kmieciak

dr n. med. Łukasz Kmieciak

Czy będziemy przeżywać renesans akupunktury? Wywiad dla tvn24.

« wróć

Czy będziemy przeżywać renesans akupunktury? Ta metoda leczenia znana jest od lat, teraz jednak może być powszechniej wykorzystywana, bo australijscy naukowcy dowiedli, że jest skuteczna w walce z bólem. Zobacz!

Badaniem objęto 1964 pacjentów, którzy cierpieli na takie dolegliwości jak: ból pleców, migrenę oraz ból związany ze skręcenia stawu skokowego. Podzielono ich na trzy grupy. Pierwsza została poddana leczeniu tylko akupunkturą, druga akupunkturą i dodatkowymi lekami, trzecia tylko leczeniu farmakologicznemu. Po pierwszej godzinie ulgę odczuli wszyscy pacjenci, a statystyki pokazały, że 33 % badanych po zastosowaniu akupunktury odczuło poprawę, 39% po zastosowaniu tylko farmakoterapii, a u 38% badanych ból zelżał przy użyciu akupunktury i leków. Są to kolejne badania, tym razem australijskich badaczy, które potwierdzają skuteczność akupunktury.

Należy pamiętać, że w Polsce leczenie akupunkturą jest refundowane przez NFZ, a w połączeniu z nowoczesną medycyną, może być równie skuteczna co leczenie samymi lekami, jednocześnie pozwala na utrzymanie organizmu w lepszej kondycji i nie narażanie go na stosowanie intensywnej farmakoterapii.

KLIKNIJ ZDJĘCIE  - wywiad dla programu Polska i Świat, tvn24.

Polska i Świat - czy będziemy przeżywać renesans akupunktury?

Umów wizytę

tel. 48 696 838 808

Opinie pacjentów

wszystkie opinie dodaj opinię

Po operacji kręgosłupa cierpię na bóle spowodowane porażeniem nerwu. Pan Doktor dał mi nadzieję na opanowanie tej dolegliwości. Czeka mnie leczenie, lecz już po pierwszej wizycie patrzę w przyszłość z nadzieją. Doktor zmienił mi lek - jako jedyny lekarz, choć przeszłam przez wiele gabinetów. Czuje się "zaopiekowana", Doktor jest prawdziwym profesjonalistą a do tego przesymapatycznym Człowiekiem. Dziękuję i polecam.

Krystyna

Krystyna

Dr Kmieciak to znakomity specjalista, a do tego niezwykle miły i ciepły człowiek. Już pierwsza wizyta u Pana doktora wyglądała inaczej w porównaniu do wizyt w poprzednich gabinetach lekarskich, które odwiedziłam, a było ich naprawdę wiele. Przede wszystkim Pan doktor przeprowadził wnikliwy wywiad, dokładne badanie, a co najważniejsze zaproponował leczenie, to dla mnie naprawdę istotne (żaden ze specjalistów u których wcześniej szukałam pomocy nie zaproponował leczenia). Poczułam, że pierwszy raz moje dolegliwości zostały potraktowane poważnie. Z każdym zabiegiem widać poprawę. Jestem Panu doktorowi ogromnie wdzięczna.

Marta W.

Marta W.

Aktualności

wszystkie aktualności

Klasterowy ból głowy - ból głowy samobójców.

Jak odróżnić klasterowy ból głowy od migreny? Co to jest klasterowy ból głowy? Dlaczego nazywany jest bólem głowy samobójców? Jak pomóc choremu z napadami klasterowego bólu głowy?

więcej
<a href=TVN 36,6 - ból głowy i migrena" class="img-responsive">

TVN 36,6 - ból głowy i migrena

Skąd bierze się migrena? Jak odróżnić zwykły ból głowy od migreny? Odpowiedzi w programie Pani Ewy Drzyzgi 36,6.

A co zrobić w sytuacji kiedy „nic” nie pomaga? - o chirurgicznym leczeniu migreny opowie dr Michał Charytonowicz .

 

więcej
<a href=Co na ból w ciąży?" class="img-responsive">

Co na ból w ciąży?

Jaki lek na ból można bezpiecznie zastosować w czasie ciąży? Przeczytaj

więcej