dr n. med. Łukasz Kmieciak

dr n. med. Łukasz Kmieciak

Ból głowy

Migrenowy ból głowy jest najczęstszym schorzeniem, z którym spotykam się w trakcie swojej praktyki lekarskiej. Wielu z moich pacjentów straciło nadzieję na poprawę swojego zdrowia, godząc się na uporczywy ból paraliżujący ich życie. Trafiają do mnie za sprawą rodziny, przyjaciół, partnerów. Ich wsparcie i moje doświadczenie oraz zaproponowane metody leczenia przynoszą ulgę. Widzę jak bardzo zmniejsza się ich cierpienie. Także dzięki temu, że w ich otoczeniu są osoby pełne zrozumienia. To właśnie dlatego napisałem list otwarty, który każdy kto zmaga się z migreną, może pobrać wydrukować i dać go swojemu pracodawcy, swojemu partnerowi… a może nawet dziecku.

“Nic lepszego człowiek nie może zrobić człowiekowi,
niż uwolnić go od bólu i nic gorszego,
niż ból mu zadać”

Sławomir Mrożek

Ból głowy

Większość ludzi okazjonalnie odczuwa bóle głowy, ale niektórzy mogą stać się ofiarami uporczywych dolegliwości głowy, twarzy, okolicy oczu i usztywnienia karku. Te nieustanne bóle mogą być objawami poważnej choroby. 

U części Pacjentów bóle głowy zostały błędnie zakwalifikowane jako migrena. W rzeczywistości problem może leżeć w górnym odcinku kręgosłupa szyjnego lub podrażnionych nerwach na głowy, twarzy i szyi. W tych miejscach znajduje się wiele punktów, w których nerwy czuciowe mogą być podrażnione przez otaczające tkanki (np. mięśnie lub powięzie mięśni). U osób z genetycznymi predyspozycjami miejsca te działają jak spusty uruchamiające kaskadę prowadzącą do nadwrażliwości i przewlekłych bólów głowy.

Zidentyfikowanie przyczyn dolegliwości jest bardzo istotne ze względu na konieczność wykluczenia zagrożenia zdrowia i życia oraz podjęcie odpowiedniego leczenia. Brak odpowiedniej diagnostyki i leczenia może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia, wzrostu natężenia problemu i obniżenia jakości życia.

Do dr Kmieciaka trafiła moja mama po trzech latach permanentnych dolegliwościach bólowych głowy. Rzeczowe badanie i diagnoza okazała się trafna już po pierwszej wizycie. Seria zabiegów i po dolegliwościach nie ma śladu. Dodatkowo dr. Kmieciak wspomógł terapię RZS. W gabinecie zawsze miła atmosfera. Polecam.

gregss33

Rodzaje bólu głowy i objawy

Wśród Pacjentów zgłaszających się do Centrum Leczenia Bólu najczęściej występują:

  • migreny,
  • bóle głowy typu napięciowego,
  • szyjnopochodne bóle głowy,
  • klasterowe bóle głowy.

Poszczególne rodzaje bólów głowy różnią się lokalizacją, jego natężeniem oraz objawami towarzyszącymi jak np. nudności i wymioty, światłowstręt i dźwiękowstręt.Świetny fachowiec! Uważnie słucha, stawia trafną diagnozę i pomaga. Mnie wyleczył z długotrwałego, obezwładniającego bólu głowy i bezsenności. Jestem bardzo wdzięczna za powrót do normalności w moim życiu.

Ernst źródło: www.znanylekarz.pl/lukasz-kmieciak

Jak możemy Ci pomóc?

Przychodząc do kliniki Centrum Leczenia Bólu możesz oczekiwać pełnego badania lekarskiego wraz z oceną neurologiczną, badania ukierunkowanego na bóle głowy i twarzy, zalecenia koniecznych badań np. krwi, MRI oraz skierowania na dodatkowe konsultacje.

W przypadku leczenia bólu głowy proponujemy:

  • Akupunkturę
  • Minimalnie inwazyjne techniki interwencyjne - Kriolezję wybranych nerwów
  • Leczenie toksyną botulinową (Botox)
  • Ukierunkowane blokady nerwów – diagnostyczne i terapuetyczne
  • Elektroakupunkturę
  • W razie konieczności skierowanie na leczenie chirurgiczne

 

 

 

Mój syn trafił do dr Kmieciaka z powodu przewlekłego bólu głowy. Bóle pojawiały się codziennie, a tabletki przestawały pomagać. Akupunktura była ostatnią deską ratunku, po licznych wizytach u lekarzy i pobytach w szpitalach. Już po pierwszym zabiegu syn odczuł zmniejszenie bólu, a po czwartym bóle zniknęły. W sumie odbyło się osiem wizyt, a ból nie pojawił się od ponad dwóch tygodni. Serdecznie polecam doktora Kmieciaka nie jako ostatnią deskę ratunku, ale zdecydowanie pierwszą.

a.asz źródło: www.znanylekarz.pl/lukasz-kmieciak

Umów wizytę

tel. 48 696 838 808

Opinie pacjentów

wszystkie opinie dodaj opinię

Po operacji kręgosłupa cierpię na bóle spowodowane porażeniem nerwu. Pan Doktor dał mi nadzieję na opanowanie tej dolegliwości. Czeka mnie leczenie, lecz już po pierwszej wizycie patrzę w przyszłość z nadzieją. Doktor zmienił mi lek - jako jedyny lekarz, choć przeszłam przez wiele gabinetów. Czuje się "zaopiekowana", Doktor jest prawdziwym profesjonalistą a do tego przesymapatycznym Człowiekiem. Dziękuję i polecam.

Krystyna

Krystyna

Dr Kmieciak to znakomity specjalista, a do tego niezwykle miły i ciepły człowiek. Już pierwsza wizyta u Pana doktora wyglądała inaczej w porównaniu do wizyt w poprzednich gabinetach lekarskich, które odwiedziłam, a było ich naprawdę wiele. Przede wszystkim Pan doktor przeprowadził wnikliwy wywiad, dokładne badanie, a co najważniejsze zaproponował leczenie, to dla mnie naprawdę istotne (żaden ze specjalistów u których wcześniej szukałam pomocy nie zaproponował leczenia). Poczułam, że pierwszy raz moje dolegliwości zostały potraktowane poważnie. Z każdym zabiegiem widać poprawę. Jestem Panu doktorowi ogromnie wdzięczna.

Marta W.

Marta W.

Aktualności

wszystkie aktualności

Klasterowy ból głowy - ból głowy samobójców.

Jak odróżnić klasterowy ból głowy od migreny? Co to jest klasterowy ból głowy? Dlaczego nazywany jest bólem głowy samobójców? Jak pomóc choremu z napadami klasterowego bólu głowy?

więcej
<a href=TVN 36,6 - ból głowy i migrena" class="img-responsive">

TVN 36,6 - ból głowy i migrena

Skąd bierze się migrena? Jak odróżnić zwykły ból głowy od migreny? Odpowiedzi w programie Pani Ewy Drzyzgi 36,6.

A co zrobić w sytuacji kiedy „nic” nie pomaga? - o chirurgicznym leczeniu migreny opowie dr Michał Charytonowicz .

 

więcej
<a href=Co na ból w ciąży?" class="img-responsive">

Co na ból w ciąży?

Jaki lek na ból można bezpiecznie zastosować w czasie ciąży? Przeczytaj

więcej