dr n. med. Łukasz Kmieciak

dr n. med. Łukasz Kmieciak

Bóle kręgosłupa i pleców

“Nie ma śmiertelnika,
którego nie dotknąłby ból”

Eurypides

Bóle kręgosłupa i pleców

Bóle pleców mogą mieć bardzo różne przyczyny. Przed przystąpieniem do terapii należy je dokładnie rozpoznać, gdyż błędnie dobrana terapia może przynieść więcej szkód niż korzyści.

Jedną z najczęstszych przyczyn bólu jest uszkodzenie:

 • ścięgien,
 • krążka międzykręgowego (dysku),
 • mięśni.


Do dysfunkcji dochodzi na skutek urazu, przeciążenia, nieprawidłowej postawy ciała lub zmian zwyrodnieniowych. W tych przypadkach ból może spełniać funkcję ochronną.  Poprzez wzrost napięcia mięśni przykręgosłupowych oraz odruchowe ustawienie kręgosłupa,  zmniejsza się nasilenie konfliktu dyskowo-korzeniowego. 

 

 

 

Po operacji kręgosłupa cierpię na bóle spowodowane porażeniem nerwu. Pan Doktor dał mi nadzieję na opanowanie tej dolegliwości. Czeka mnie leczenie, lecz już po pierwszej wizycie patrzę w przyszłość z nadzieją. Doktor zmienił mi lek - jako jedyny lekarz, choć przeszłam przez wiele gabinetów. Czuje się "zaopiekowana", Doktor jest prawdziwym profesjonalistą a do tego przesymapatycznym Człowiekiem. Dziękuję i polecam.

Krystyna (29 czerwca 2016) źródło: www.znanylekarz.pl/lukasz-kmieciak

Rodzaje bólu pleców i objawy

Ból pleców nierzadko jest tylko sygnałem wskazującym na schorzenie niemające z kręgosłupem żadnego związku np. stan zapalny czy nowotwór. Dlatego tak ważne jest skorzystanie z pomocy lekarza, który prawidłowo zdiagnozuje problem przed poddaniem się jakiejkolwiek terapii. 

Ból ostry kręgosłupa  zaczyna się nagle i trwa krócej niż 3 miesiące. W sytuacjach nagłych należy przede wszystkim ocenić jak poważne są skutki urazu bądź przeciążenia. Niezwłocznie powinien zrobić to lekarz.

Ból przewlekły kręgosłupa to taki, który utrzymuje się ponad 3 miesiące. Zwykle wymaga poszerzenia diagnostyki i ustalenia przyczyny utrzymywania się dolegliwości.

Niezależnie od jak dawna ból się utrzymuje, akupunktura może przynieść ulgę w dolegliwościach, a nawet całkowicie je zniwelować.


Profesjonalista, bardzo miły i taktowny, wnikliwy, prowadzi drobiazgowy wywiad, ogląda płyty badań, (nie opisy)wnikliwie porównuje postęp choroby.wszystkie wnioski przedstawia pacjentowi. Proponuje sposób leczenia.Bardziej i mniej agresywny.Mówi o konsekwencjach i ewentualnych zagrożeniach oraz przewidywanym rezultacie. od 5 lat cierpię na przewlekłe, a od 2 na ciągłe bóle krzyżowe.kilka godzin temu podał mi lek(potocznie blokada)i dzisiaj oby nie zapeszyć, po kilu latach, rano nie stoczyłam się z łóżka z płaczem i włożyłam majtki na tyłek..bez jęczenia.

paulinałódź (13 kwietnia 2014) źródło: www.znanylekarz.pl/lukasz-kmieciak

Jak możemy Ci pomóc?

Możemy Ci zaoferować:

 • akupunkturę,
 • dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia,
 • dostęp do najnowszych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych stosowanych w leczeniu bólu pleców,
 • pełne wyjaśnienie przyczyn oraz przebiegu bólu pleców,
 • elektroakupunkturę,
 • blokady około korzeniowe i przykręgowe,
 • blokady stawów międzywyrostkowych,
 • kriolezję nerwów unerwiających stawy międzywyrostkowe,
 • blokady punktów spustowych w mięśniach przykręgosłupowych.


Akupunktura jest najefektywniejszą metodą, którą stosujemy.
Zakończone w 2007 roku badania przeprowadzone w Niemczech na 1162 pacjentach w wieku od 18 do 62 lat, leczonych z powodu bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa, wykazały, że akupunktura jest niemal dwa razy skuteczniejsza od innych rodzajów terapii i przynosi ulgę w dolegliwościach na co najmniej 6 miesięcy.*

W jaki sposób akupunktura może Ci pomóc?

 • zmniejsza miejscową reakcję bólową poprzez działanie przeciwzapalne, a także obniża wzmożone napięcie mięśniowe w przeciążonym odcinku kręgosłupa, przerywając „błędne koło”: ból - wzmożenie napięcia mięśni - nasilenie bólu,
 • zmniejsza miejscową reakcję zapalną,
 • zwiększa miejscowy przepływ krwi,
 • zmniejsza obrzęk,
 • stymuluje wydzielanie w mózgu endorfin, naturalnych substancji przeciwbólowych.

Akupunktura jest pomocna w zwalczaniu zarówno ostrego jak i przewlekłego bólu pleców.

Jeśli cierpisz na ból, który nie mija, skontaktuj się z nami. Dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc.

* Haake M, Müller HH, Schade-Brittinger C; German Acupuncture Trials (GERAC) for Chronic Low Back Pain; Arch Intern Med. 2007;167(17):1892-1898.

 

Trafiłam do dra z bólami związanymi z rwą kulszową. Niestety okazało się, że przepuklina lędźwiowa, która powoduje ból, jest operacyjna. Jednak dr robiąc mi iniekcję nadoponową (tzw.blokadę) zdecydowanie ulżył w bólu. Po samym zabiegu przez ok. godziny nie czułam się zbyt dobrze. Ale dr cały czas o mnie dbał. Teraz marzę, aby ta blokada trwała jak najdłużej i napawam się okresem bezbólowym. Poza tym jestem pełna podziwu dla dra wiedzy, dorobku i umiejętności. Samo miejsce bardzo przyjazne dla pacjenta. Polecam.

magdalena.rajch

Umów wizytę

tel. 48 696 838 808

Opinie pacjentów

wszystkie opinie dodaj opinię

Po operacji kręgosłupa cierpię na bóle spowodowane porażeniem nerwu. Pan Doktor dał mi nadzieję na opanowanie tej dolegliwości. Czeka mnie leczenie, lecz już po pierwszej wizycie patrzę w przyszłość z nadzieją. Doktor zmienił mi lek - jako jedyny lekarz, choć przeszłam przez wiele gabinetów. Czuje się "zaopiekowana", Doktor jest prawdziwym profesjonalistą a do tego przesymapatycznym Człowiekiem. Dziękuję i polecam.

Krystyna

Krystyna

Dr Kmieciak to znakomity specjalista, a do tego niezwykle miły i ciepły człowiek. Już pierwsza wizyta u Pana doktora wyglądała inaczej w porównaniu do wizyt w poprzednich gabinetach lekarskich, które odwiedziłam, a było ich naprawdę wiele. Przede wszystkim Pan doktor przeprowadził wnikliwy wywiad, dokładne badanie, a co najważniejsze zaproponował leczenie, to dla mnie naprawdę istotne (żaden ze specjalistów u których wcześniej szukałam pomocy nie zaproponował leczenia). Poczułam, że pierwszy raz moje dolegliwości zostały potraktowane poważnie. Z każdym zabiegiem widać poprawę. Jestem Panu doktorowi ogromnie wdzięczna.

Marta W.

Marta W.

Aktualności

wszystkie aktualności
<a href=TVN 36,6 - ból głowy i migrena" class="img-responsive">

TVN 36,6 - ból głowy i migrena

Skąd bierze się migrena? Jak odróżnić zwykły ból głowy od migreny? Odpowiedzi w programie Pani Ewy Drzyzgi 36,6.

A co zrobić w sytuacji kiedy „nic” nie pomaga? - o chirurgicznym leczeniu migreny opowie dr Michał Charytonowicz .

 

więcej
<a href=Co na ból w ciąży?" class="img-responsive">

Co na ból w ciąży?

Jaki lek na ból można bezpiecznie zastosować w czasie ciąży? Przeczytaj

więcej
<a href=Jaką historię skrywa akupunktura?" class="img-responsive">

Jaką historię skrywa akupunktura?

Jaką historię skrywa akupunktura? O różnicach w stosowaniu tej metody w Europie, a w Azji Wschodniej, opowiada dr n. med. Łukasz Kmieciak w rozmowie dla Gazety Lekarskiej.

więcej

Światowy Dzień Solidarności z Chorymi na Migrenę.

Światowy Dzień Solidarności z Chorymi na Migrenę.

Dziś najdłuższy dzień w roku. Słońce będzie na niebie przez 16 godzin 47 minut dając ciepło i radość.

Ale czy wszystkim?

Nadwrażliwość na światło jest jednym z najbardziej dokuczliwych objawów napadu migreny.


Wyobraź sobie, że przeszywający ból głowy przeszkadza Ci w życiu i pracy, a każdy dzień bez bólu zamienia się w szaleństwo bo trzeba nadrobić zaległości.

W tym dniu solidaryzujemy się z tymi, którzy zmagają się z tą niewidzialną, nieprzewidywalną i odciskającą się piętnem dolegliwością. Celem kampanii jest podniesienie świadomości i okazanie solidarności z chorymi na migrenę, których jest więcej niż chorujących na chorobę Alzheimera, chorobę Parkinsona, padaczkę i stwardnienie rozsiane razem wziętych.

Migrena wciąż nie doczekała się właściwej uwagi: miliony ludzi cierpią rok w rok za zamkniętymi drzwiami i szczelnie zasłoniętymi oknami.

Rodzina, pracodawcy, podwładni i współpracownicy nie zdają sobie sprawy, że to nie jest „zwykły” ból głowy. To taki ból głowy „plus”. Plus nadwrażliwość na światło, nadwrażliwość na dźwięki, nudności i wymioty. Każde poruszenie się wyzwala rozdzierający ból w głowie.

Moi Pacjenci często skarżą się że ból głowy przeszkadza im w codziennych obowiązkach. Nie mogą odpowiednio zadbać o siebie, dzieci i małżonków. Ugotowanie obiadu to męka, bo zapachy powodują nudności, śmiech dzieci rozsadza głowę. Tracą nadzieję…

Jestem lekarzem, specjalizuję się w leczeniu bólu. Codziennie słyszę, jak pacjenci mówią o poczuciu winy z powodu bólów głowy, które utrudniają im normalne funkcjonowanie w rodzinie.

Nawet jeżeli uważasz, że próbowałaś/eś już wszystkiego i zaczynasz tracić nadzieję, to doświadczenia moich Pacjentów pokazują, że zawsze jest szansa na ulgę w bólu.

Najbardziej mnie cieszy kiedy ludzie mówią mi, że pomogłem im wrócić do normalnego życia, że mogą po całym dniu pracy bawić się z dziećmi.
Ból już nie skazuje na izolację w ciemnym pokoju z poduszką na głowie.

Nie każdy otwarcie mówi z czym się zmierza. Wielu cierpi w milczeniu.

Jeżeli nie wiesz jak zakomunikować najbliższym co czujesz to podaj im ten link.

więcej