dr n. med. Łukasz Kmieciak

dr n. med. Łukasz Kmieciak

Nerwobóle

“Ból jest różny, jak człowiek,
każdy odczuwa go na swój
sposób”

Victor Hugo

Nerwoból

Jest wynikiem uszkodzenia i / lub dysfunkcji części czuciowej układu nerwowego i może być spowodowany wieloma różnymi przyczynami – od urazu nerwu do infekcji wirusowych (półpasiec). Nerwoból lub ból neuropatyczny może być dla Ciebie wyniszczający.

Nerwobóle mogą objawiać się w wielu formach, dlatego często są błędnie diagnozowane i leczone.

 

 

  

 

 

 

Jestem pacjentką Pana Dr od 5 lat. Pomagał mi w bólach głowach, migrenach, stanach lękowych i depresjach. W październiku zeszłego roku uratował moje zdrowie szczegółową diagnostyką przyczyn drętwienia rąk- okazało się iż mam 4 przepukliny j.m. w odcinku szyjnym i wymagałam szybkiej interwencji neurochirurgicznej. Dziś jestem już szczęśliwie po operacji i po kadencji 8 tygodnia zamierzam dołączyć do rehabilitacji akupunkturę u Pana Doktora. Lekarz, który dogłębnie analizuje każdy przypadek, poświęca swoją atencję na 100% i szuka rozwiązań. Dziękuję!

paulinałódź (13 kwietnia 2014)  źródło: www.znanylekarz.pl/lukasz-kmieciak

 

Rodzaje nerwobólu i objawy

Do grupy nerwobóli i bóli neuropatycznych należą:

 • niektóre bóle głowy i twarzy,
  • nerwoból nerwu trójdzielnego,
  • neuralgia potyliczna,
 • neuralgia popółpaścowa,
 • neuralgia międzyżebrowa,
 • neuralgia Mortona,
 • bóle krocza (vulvodynia).

Pacjenci zwykle opisują objawy takie jak:

 • uporczywy i niezwykle silny ból, przypominający pieczenie, parzenie („jak przypalanie żelazem"),
 • przeszywający ból podobny do porażenia prądem elektrycznym,
 • zaburzenie funkcji czuciowych - na zajętym obszarze może powodować nadwrażliwość lub osłabienie czucia.

Nerwobóle często wywołują niepokój i lęk prowadząc do depresji.

Przez wiele lat pracy z Pacjentami, cierpiącymi na wszelkiego rodzaju nerwobóle zrozumieliśmy, że każdy Pacjent wymaga indywidualnego podejścia, w zależności od specyficznych objawów.

 

Mam 66 lat, doznałem porażenia nerwu trójdzielnego tzw. V. Byłem załamany, leki przeciwpadaczkowe i przeciwbólowe nie pomagały. Specjaliści neurolodzy i neurochirurdzy nie byli w stanie mi pomóc. Dopiero wizyta, leczenie i blokada nerwu usznego spowodowały, że dziś cieszę się z życia i nie mam już myśli samobójczych. Jest to lekarz który, oprócz leczenia potrafi zadzwonić do domu pacjenta i spytać o stan zdrowia. Polecam wszystkim.

Andrzej źródło: www.znanylekarz.pl/lukasz-kmieciak
 

Jak możemy Ci pomóc?

W Centrum Leczenia Bólu właściwa kombinacja dostępnych metod leczenia ma pozwolić Ci żyć bez bólu. Przyczyny nerwobóli są złożone, ale dobrą wiadomością jest to, że przy odpowiedniej diagnozie i leczeniu, nerwobóle można znacznie złagodzić.

W Centrum Leczenia Bólu możemy zaoferować:

 • wyjaśnienie problemu w sposób przystępny i zrozumiały,
 • pełne badania lekarskiego z oceną neurologiczną,
 • dokładne badania ukierunkowanego na bóle neuropatyczne i neuralgie, w tym neuralgii trójdzielnej, poopryszczkowej (popółpaścowej), potylicznej,
 • w razie konieczności zalecenie dodatkowych badań np. krwi, MRI lub konsultację lekarską.

 
 

 

 "Miej serce i patrzaj w serce" ten cytat Adama Mickiewicza najlepiej oddaje postawę Pana doktora względem pacjenta. Mało jest w tych czasach lekarzy którym przede wszystkim zależy na pacjencie i na pomocy jemu niż na pieniądzach. Życzę każdemu by na swojej drodze spotykał tak życzliwych, dobrych i uczciwych lekarzy.

Ewelina P.

 

Umów wizytę

tel. 48 696 838 808

Opinie pacjentów

wszystkie opinie dodaj opinię

Po operacji kręgosłupa cierpię na bóle spowodowane porażeniem nerwu. Pan Doktor dał mi nadzieję na opanowanie tej dolegliwości. Czeka mnie leczenie, lecz już po pierwszej wizycie patrzę w przyszłość z nadzieją. Doktor zmienił mi lek - jako jedyny lekarz, choć przeszłam przez wiele gabinetów. Czuje się "zaopiekowana", Doktor jest prawdziwym profesjonalistą a do tego przesymapatycznym Człowiekiem. Dziękuję i polecam.

Krystyna

Krystyna

Dr Kmieciak to znakomity specjalista, a do tego niezwykle miły i ciepły człowiek. Już pierwsza wizyta u Pana doktora wyglądała inaczej w porównaniu do wizyt w poprzednich gabinetach lekarskich, które odwiedziłam, a było ich naprawdę wiele. Przede wszystkim Pan doktor przeprowadził wnikliwy wywiad, dokładne badanie, a co najważniejsze zaproponował leczenie, to dla mnie naprawdę istotne (żaden ze specjalistów u których wcześniej szukałam pomocy nie zaproponował leczenia). Poczułam, że pierwszy raz moje dolegliwości zostały potraktowane poważnie. Z każdym zabiegiem widać poprawę. Jestem Panu doktorowi ogromnie wdzięczna.

Marta W.

Marta W.

Aktualności

wszystkie aktualności
<a href=TVN 36,6 - ból głowy i migrena" class="img-responsive">

TVN 36,6 - ból głowy i migrena

Skąd bierze się migrena? Jak odróżnić zwykły ból głowy od migreny? Odpowiedzi w programie Pani Ewy Drzyzgi 36,6.

A co zrobić w sytuacji kiedy „nic” nie pomaga? - o chirurgicznym leczeniu migreny opowie dr Michał Charytonowicz .

 

więcej
<a href=Co na ból w ciąży?" class="img-responsive">

Co na ból w ciąży?

Jaki lek na ból można bezpiecznie zastosować w czasie ciąży? Przeczytaj

więcej
<a href=Jaką historię skrywa akupunktura?" class="img-responsive">

Jaką historię skrywa akupunktura?

Jaką historię skrywa akupunktura? O różnicach w stosowaniu tej metody w Europie, a w Azji Wschodniej, opowiada dr n. med. Łukasz Kmieciak w rozmowie dla Gazety Lekarskiej.

więcej

Światowy Dzień Solidarności z Chorymi na Migrenę.

Światowy Dzień Solidarności z Chorymi na Migrenę.

Dziś najdłuższy dzień w roku. Słońce będzie na niebie przez 16 godzin 47 minut dając ciepło i radość.

Ale czy wszystkim?

Nadwrażliwość na światło jest jednym z najbardziej dokuczliwych objawów napadu migreny.


Wyobraź sobie, że przeszywający ból głowy przeszkadza Ci w życiu i pracy, a każdy dzień bez bólu zamienia się w szaleństwo bo trzeba nadrobić zaległości.

W tym dniu solidaryzujemy się z tymi, którzy zmagają się z tą niewidzialną, nieprzewidywalną i odciskającą się piętnem dolegliwością. Celem kampanii jest podniesienie świadomości i okazanie solidarności z chorymi na migrenę, których jest więcej niż chorujących na chorobę Alzheimera, chorobę Parkinsona, padaczkę i stwardnienie rozsiane razem wziętych.

Migrena wciąż nie doczekała się właściwej uwagi: miliony ludzi cierpią rok w rok za zamkniętymi drzwiami i szczelnie zasłoniętymi oknami.

Rodzina, pracodawcy, podwładni i współpracownicy nie zdają sobie sprawy, że to nie jest „zwykły” ból głowy. To taki ból głowy „plus”. Plus nadwrażliwość na światło, nadwrażliwość na dźwięki, nudności i wymioty. Każde poruszenie się wyzwala rozdzierający ból w głowie.

Moi Pacjenci często skarżą się że ból głowy przeszkadza im w codziennych obowiązkach. Nie mogą odpowiednio zadbać o siebie, dzieci i małżonków. Ugotowanie obiadu to męka, bo zapachy powodują nudności, śmiech dzieci rozsadza głowę. Tracą nadzieję…

Jestem lekarzem, specjalizuję się w leczeniu bólu. Codziennie słyszę, jak pacjenci mówią o poczuciu winy z powodu bólów głowy, które utrudniają im normalne funkcjonowanie w rodzinie.

Nawet jeżeli uważasz, że próbowałaś/eś już wszystkiego i zaczynasz tracić nadzieję, to doświadczenia moich Pacjentów pokazują, że zawsze jest szansa na ulgę w bólu.

Najbardziej mnie cieszy kiedy ludzie mówią mi, że pomogłem im wrócić do normalnego życia, że mogą po całym dniu pracy bawić się z dziećmi.
Ból już nie skazuje na izolację w ciemnym pokoju z poduszką na głowie.

Nie każdy otwarcie mówi z czym się zmierza. Wielu cierpi w milczeniu.

Jeżeli nie wiesz jak zakomunikować najbliższym co czujesz to podaj im ten link.

więcej