dr n. med. Łukasz Kmieciak

dr n. med. Łukasz Kmieciak

Akupunktura

 

Akupunktura łączona z nowoczesną medycyną daje najlepsze rezultaty.

Przy pomocy akupunktury można leczyć nie tylko poszczególne choroby, lecz również szereg towarzyszących im objawów takich jak: ból, nudności i wymioty, zawroty głowy, bezsenność i inne.

Najlepsze rezultaty można osiągnąć łącząc akupunkturę z nowoczesną medycyną.
Medycynę chińską i zachodnią należy łączyć wszędzie tam, gdzie wykorzystanie zalet każdej z nich, pomoże w szybszym i pełniejszym zwalczeniu choroby i przyśpieszy powrót pacjenta do zdrowia.

W Centrum Leczenia Bólu specjalizujemy się w zastosowaniu technik interwencyjnych pod kontrolą USG (blokady, kriolezja), farmakoterapii i właśnie akupunktury. Prowadzimy terapię bólu trwającego krótko - tzw. "ostrego" jak i bólu towarzyszącego schorzeniom przewlekłym.

 

Zobacz najciekawsze publikacje dot. akupunktury, a także wypowiedzi eksperta - dr n. med. Łukasza Kmieciaka

 

Na czym polega zabieg akupunktury?

 

 

 

Leczenie akupunkturą polega na wprowadzaniu w określone miejsca na ciele bardzo cienkich i delikatnych igieł. Miejsca te, których na ciele jest ponad 300, zwane są akupunkturowymi punktami klasycznymi i zwykle leżą na przebiegu meridianów, a ich lokalizacja została ściśle określona w podręcznikach akupunktury. Część z nich leży poza meridianami, są to tzw. punkty dodatkowe. Każdy ma określone działanie terapeutyczne, a nakłuwane punkty dobierane są na podstawie postawionej diagnozy.


Rozwój medycyny i wynalezienie skutecznych metod leczenia wielokrotnie zastępowało zabiegi akupunktury. W wielu przypadkach akupunktura, mimo że nieco bardziej czasochłonna okazuje się nie tylko skuteczniejsza, ale również tańsza w porównaniu do klasycznych terapii. Przy jej pomocy można leczyć nie tylko poszczególne choroby, lecz również szereg towarzyszących im objawów jak: ból, nudności i wymioty, zawroty głowy, czkawka, bezsenność i inne.

 

 

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu akupunktury

Światowa Organizacja Zdrowia - WHO opracowała listę ponad 40 wskazań do leczenia akupunkturą, gdzie z reguły osiąga się dobre lub bardzo dobre wyniki. Zakres wskazań do leczenia akupunkturą jest dużo szerszy, lecz w pozostałych przypadkach uzyskiwane efekty nie zawsze są jednoznaczne i w dużej mierze zależą od doświadczenia lekarza wykonującego zabieg.

Poniżej lista schorzeń, z którymi Pacjenci najczęściej zgłaszają się do Centrum Leczenia Bólu:

Układ oddechowy:

 • zapalenie zatok,
 • astma oskrzelowa,
 • częste infekcje związane z zaburzeniami odporności.

Choroby żołądka i jelit:

 • zapalenie i nieżyt błony śluzowej żołądka,
 • zespół jelita drażliwego,
 • przewlekłe zaparcia,
 • przewlekłe biegunki,
 • stan po wirusowym zapaleniu wątroby.

Choroby neurologiczne i ortopedyczne:

 • bóle głowy, migrena,
 • bóle kręgosłupa i pleców,
 • przepukliny jądra miażdżystego dysku (dyskopatie),
 • rwa kulszowa,
 • neuralgia trójdzielna,
 • uszkodzenie obwodowe nerwu twarzowego,
 • bolesne neuropatie obwodowe,
 • neuralgia międzyżebrowa i popółpaściowa,
 • łokieć tenisisty,
 • zespół bolesnego barku,
 • reumatoidalne zapalenie stawów,
 • zespół cieśni nadgarstka.

Zaburzenia czynnościowe:

 • bezsenność,
 • zespół przewlekłego zmęczenia,
 • depresja,
 • nerwice,
 • lęk uogólniony i napadowy,
 • stres.

Medycyna sportowa:

 • urazy sportowe.

 

PRZECIWWSKAZANIA
Główne przeciwwskazania do stosowania akupunktury:

 • Choroby nowotworowe, ze względu na możliwość wywołania przerzutów lub przyspieszenia jego wzrostu (poprzez polepszenie ukrwienia) są przeciwwskazaniem do stosowania akupunktury. W chorobie nowotworowej są podejmowanie próby oddziaływania przeciwbólowego (szczególnie elektro-akupunktury).
 • U Pacjentów gorączkujących zabiegi akupunktury mogą spowodować obniżenie temperatury ciała i zmianę przebiegu choroby, dlatego jeżeli pochodzenie gorączki jest nieznane, wstrzymujemy się z zabiegami.

  To że akupunktura jest stosowana do dzisiaj, świadczy wymownie o skuteczności samego leczenia i o słuszności leżących u jego podstaw praw i zasad. Należy pamiętać, iż akupunktura, tak samo jak np. chirurgia laparoskopowa, znalazła swoje miejsce w medycynie i nie jest antidotum na wszelkie dolegliwości. O akupunkturze powinno się raczej myśleć jako o części postępowania z Pacjentem, takiej samej jak farmakoterapia czy medycyna fizykalna. Każda dziedzina medycyny ma swoje mocne i słabe strony, a akupunktura nie jest wyjątkiem.

Umów wizytę

tel. 48 696 838 808

Opinie pacjentów

wszystkie opinie dodaj opinię

Po operacji kręgosłupa cierpię na bóle spowodowane porażeniem nerwu. Pan Doktor dał mi nadzieję na opanowanie tej dolegliwości. Czeka mnie leczenie, lecz już po pierwszej wizycie patrzę w przyszłość z nadzieją. Doktor zmienił mi lek - jako jedyny lekarz, choć przeszłam przez wiele gabinetów. Czuje się "zaopiekowana", Doktor jest prawdziwym profesjonalistą a do tego przesymapatycznym Człowiekiem. Dziękuję i polecam.

Krystyna

Krystyna

Dr Kmieciak to znakomity specjalista, a do tego niezwykle miły i ciepły człowiek. Już pierwsza wizyta u Pana doktora wyglądała inaczej w porównaniu do wizyt w poprzednich gabinetach lekarskich, które odwiedziłam, a było ich naprawdę wiele. Przede wszystkim Pan doktor przeprowadził wnikliwy wywiad, dokładne badanie, a co najważniejsze zaproponował leczenie, to dla mnie naprawdę istotne (żaden ze specjalistów u których wcześniej szukałam pomocy nie zaproponował leczenia). Poczułam, że pierwszy raz moje dolegliwości zostały potraktowane poważnie. Z każdym zabiegiem widać poprawę. Jestem Panu doktorowi ogromnie wdzięczna.

Marta W.

Marta W.

Aktualności

wszystkie aktualności
<a href=TVN 36,6 - ból głowy i migrena" class="img-responsive">

TVN 36,6 - ból głowy i migrena

Skąd bierze się migrena? Jak odróżnić zwykły ból głowy od migreny? Odpowiedzi w programie Pani Ewy Drzyzgi 36,6.

A co zrobić w sytuacji kiedy „nic” nie pomaga? - o chirurgicznym leczeniu migreny opowie dr Michał Charytonowicz .

 

więcej
<a href=Co na ból w ciąży?" class="img-responsive">

Co na ból w ciąży?

Jaki lek na ból można bezpiecznie zastosować w czasie ciąży? Przeczytaj

więcej
<a href=Jaką historię skrywa akupunktura?" class="img-responsive">

Jaką historię skrywa akupunktura?

Jaką historię skrywa akupunktura? O różnicach w stosowaniu tej metody w Europie, a w Azji Wschodniej, opowiada dr n. med. Łukasz Kmieciak w rozmowie dla Gazety Lekarskiej.

więcej

Światowy Dzień Solidarności z Chorymi na Migrenę.

Światowy Dzień Solidarności z Chorymi na Migrenę.

Dziś najdłuższy dzień w roku. Słońce będzie na niebie przez 16 godzin 47 minut dając ciepło i radość.

Ale czy wszystkim?

Nadwrażliwość na światło jest jednym z najbardziej dokuczliwych objawów napadu migreny.


Wyobraź sobie, że przeszywający ból głowy przeszkadza Ci w życiu i pracy, a każdy dzień bez bólu zamienia się w szaleństwo bo trzeba nadrobić zaległości.

W tym dniu solidaryzujemy się z tymi, którzy zmagają się z tą niewidzialną, nieprzewidywalną i odciskającą się piętnem dolegliwością. Celem kampanii jest podniesienie świadomości i okazanie solidarności z chorymi na migrenę, których jest więcej niż chorujących na chorobę Alzheimera, chorobę Parkinsona, padaczkę i stwardnienie rozsiane razem wziętych.

Migrena wciąż nie doczekała się właściwej uwagi: miliony ludzi cierpią rok w rok za zamkniętymi drzwiami i szczelnie zasłoniętymi oknami.

Rodzina, pracodawcy, podwładni i współpracownicy nie zdają sobie sprawy, że to nie jest „zwykły” ból głowy. To taki ból głowy „plus”. Plus nadwrażliwość na światło, nadwrażliwość na dźwięki, nudności i wymioty. Każde poruszenie się wyzwala rozdzierający ból w głowie.

Moi Pacjenci często skarżą się że ból głowy przeszkadza im w codziennych obowiązkach. Nie mogą odpowiednio zadbać o siebie, dzieci i małżonków. Ugotowanie obiadu to męka, bo zapachy powodują nudności, śmiech dzieci rozsadza głowę. Tracą nadzieję…

Jestem lekarzem, specjalizuję się w leczeniu bólu. Codziennie słyszę, jak pacjenci mówią o poczuciu winy z powodu bólów głowy, które utrudniają im normalne funkcjonowanie w rodzinie.

Nawet jeżeli uważasz, że próbowałaś/eś już wszystkiego i zaczynasz tracić nadzieję, to doświadczenia moich Pacjentów pokazują, że zawsze jest szansa na ulgę w bólu.

Najbardziej mnie cieszy kiedy ludzie mówią mi, że pomogłem im wrócić do normalnego życia, że mogą po całym dniu pracy bawić się z dziećmi.
Ból już nie skazuje na izolację w ciemnym pokoju z poduszką na głowie.

Nie każdy otwarcie mówi z czym się zmierza. Wielu cierpi w milczeniu.

Jeżeli nie wiesz jak zakomunikować najbliższym co czujesz to podaj im ten link.

więcej