Zdjęcie - osteopatia
Ikonka - osteopatia

Osteopata „szuka” powiązania w ciele Pacjenta pomiędzy zaburzeniami funkcji, a możliwymi problemami w narządach wewnętrznych. Niezwykle ważną rolę w leczeniu osteopatycznym stanowi umiejętność właściwego rozpoznania problemu Pacjenta. Jednym z najważniejszych „narzędzi" osteopaty jest wysoko rozwinięta umiejętność diagnozy palpacyjnej, która w połączeniu z odpowiednimi testami: ortopedycznymi, neurologicznymi, naczyniowymi, funkcjonalnymi oraz badaniami obrazowymi pozwala na znacznie głębsze zrozumienie problemów Pacjenta.

Osteopaci skupiają się na układzie mięśniowo - szkieletowym, tkankach miękkich i narządach wewnętrznych, traktując każdą osobę indywidualnie. Osteopatia poprzez delikatne oddziaływanie na system mięśniowo - szkieletowy, czaszkowy oraz trzewny przywraca równowagę oraz tworzy warunki ułatwiające proces zdrowienia.

Filozofia osteopatii zakłada, że organizm ludzki posiada naturalne zdolności do samoregeneracji, w związku z tym stymuluje procesy naprawcze organizmu. Techniki medycyny osteopatycznej wykonywane zgodnie z jej wskazaniami to bardzo skuteczne, niebolesne i bezpieczne metody leczenia.

Dla kogo?

Mężczyzna z klasterowym bólem głowy - leczenie osteopatia
Klasterowe bóle głowy
Klasterowe bóle głowy
Kobieta z bólem szyi i ramienia - leczenie osteopatia
Ból szyi i ból ramienia
Ból szyi i ból ramienia
Kobieta z bólem migrenowym - leczenie osteopatia
Migrena
Migrena
Mężczyzna z neuralgią potyliczną - leczenie osteopatia
Neuralgia potyliczna
Neuralgia potyliczna
Mężczyzna z neuralgią trójdzielną - leczenie osteopatia
Neuralgia trójdzielna
Neuralgia trójdzielna
Mężczyzna z polekowym bólem głowy - leczenie osteopatia
Polekowe bóle głowy
Polekowe bóle głowy
Kobieta z bólem po przeciążeniu mięśni szyi - leczenie osteopatia
Przeciążenie mięśni szyi
Przeciążenie mięśni szyi
Kobieta z bólem - uciśnięcie i podrażnienie nerwów - leczenie osteopatia
Uciśnięcie i podrażnienie nerwów
Uciśnięcie i podrażnienie nerwów

Zabiegi osteopatyczne są dla wszystkich, którzy szukają pomocy w walce z ostrym oraz przewlekłym bólem. W trakcie wizyty osteopata ocenia zmiany strukturalne ciała, które mogą mieć wpływ na bóle głowy. Wykonuje dokładne badanie, w tym obserwację postawy, aby zaplanować jak najbardziej efektywny sposób leczenia. Zabiegi zawsze dobierane są indywidualnie dla każdego Pacjenta i polegają na działaniu manualnym w gabinecie oraz odpowiednio dobranym ćwiczeniom usprawniającym pomocnym w problemach zdrowotnych wymienionych wyżej oraz:  

 • przy zaburzeniach snu
 • w bólu stawów skroniowo-żuchwowych (TMJ)
 • w leczeniu zespołu Wiplash (wypadki komunikacyjne)
 • przy szumach usznych
 • przy częstym zapaleniu zatok

Efekty

 • poprawa ruchomości stawów kręgosłupa
 • zmniejszenie napięć mięśniowych
 • redukcja napięć nerwowych
 • poprawa pracy układu krążenia i drenaż do głowy i szyi
 • poprawa postawy ciała
 • zaplanowanie odpowiednich ćwiczeń i porad profilaktycznych

 

Opis procedury

Pierwsza wizyta składa się z dwóch głównych etapów: diagnostyki i leczenia.

Diagnostyka opiera się na badaniu podmiotowym i przedmiotowym. Podczas badania podmiotowego przeprowadzony zostanie wywiad dotyczący stanu Państwa zdrowia i problemu z jakim zgłosili się Państwo do gabinetu. W czasie badania przedmiotowego zostaną Państwo szczegółowo zbadani.

Leczenie osteopatyczne opierać się będzie na wykorzystaniu specyficznych technik manualnych odpowiednio dopasowanych do Państwa problemu oraz stanu zdrowia.

 

Jak się przygotować

Wizyta u osteopaty nie wymaga specjalnych przygotowań. Zachęcamy do założenia bielizny, która zapewni Państwu komfort w przypadku gdy problem dotyczy okolicy klatki piersiowej lub miednicy. WAŻNE: należy zabrać ze sobą ostatnie badanie obrazowe (rezonans magnetyczny, RTG, USG) oraz inne badania dotyczące problemu, z którym się Państwo zmagają.

 

Rozpocznij leczenie
 UMÓW WIZYTĘ

Zobacz inne metody