Zespół

dr n. med. Łukasz Kmieciak

Specjalizuje się w leczeniu bólu głowy, migren i bólu twarzy przy zastosowaniu technik interwencyjnych pod kontrolą USG (blokady, kriolezja), farmakoterapii i akupunktury. Za cel stawia sobie łączenie w leczeniu bólu tego, co najlepsze w Medycynie Zachodniej i Medycynie Chińskiej.

Kształcił się zarówno na polskich (Akademia Medyczna w Łodzi oraz Uniwersytet Jagielloński), jak i zagranicznych uczelniach (Uniwersytet Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Tianjin). Praktykę zdobywał w uznanych ośrodkach w Europie (m.in. Centrum Leczenia Bólu Narodowego Szpitala Neurologiczno-Neurochirurgicznego w Londynie) i Azji (m.in. w Pekińskim Szpitalu Przyjaźni Chińsko- Japońskiej i Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Tianjin). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy oraz Amerykańskiego Towarzystwa Interwencyjnego Leczenia Bólów Głowy.

W pracy z Pacjentem kieruje się troską i empatią. W planowaniu terapii wczuwa się w indywidualną historię każdego Pacjenta. Buduje poczucia bezpieczeństwa, dzięki czemu łatwiej jest przezwyciężać chorobę, walczyć z nią.

Zdolność zrozumienia i dzielenia doświadczeń, umiejętność postawienia się w sytuacji drugiej osoby, zrozumienia źródeł i powodów odczuć Pacjenta to wartości, które towarzyszą dr Kmieciakowi w pracy na co dzień.

 

lek. Kinga Frydrychowska-Cukras

Specjalizuje się przede wszystkim w diagnostyce i leczeniu bólów głowy - farmakologicznym i interwencyjnym pod kontrolą USG (blokady, toksyna botulinowa). Ponadto posiada duże doświadczenie w diagnostyce i leczeniu schorzeń kręgosłupa, prowadzeniu Pacjentów z padaczką, opiece nad Pacjentami po przebytym udarze mózgu i z chorobą Parkinsona.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu neurologii odbywała w Oddziale Neurologii Szpitala Miejskiego im. dr Karola Jonschera w Łodzi. Przez kilka lat pracowała na stanowisku starszego asystenta w Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej przy ul. Okólnej w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywała również w Poradniach Neurologicznych jak i Pracowni Elektroencefalografii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, autor i współautor prezentacji na posiedzeniach tego gremium. Stale podnosi kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach naukowych i szkoleniach doskonalących.

W swojej pracy dużą wagę przywiązuje do czasu poświęconego Pacjentowi, wsłuchaniu się w jego potrzeby, przedstawieniu w sposób zrozumiały jasnych celów terapii, co przekłada się na dobrą wzajemną współpracę i pozytywne wyniki w leczeniu. Podczas każdej wizyty stara się budować pozytywne relacje z Pacjentami, bo wie jak ważne jest wzajemne zaufanie, zwłaszcza w relacji lekarz - Pacjent.

mgr Radosław Janczyk

Jako osteopata oraz fizjoterapeuta, specjalizuje się we wszelkiego rodzaju zaburzeniach oraz terapii układu ruchu, bólu głowy (od szyjno-pochodnych po whiplash), w dysfunkcjach stawów skroniowo-żuchwowych, problemach wisceralnych (np.: ginekologiczne, urologiczne, trawienne), w leczeniu wad postawy u dzieci i dorosłych czy przeciążeniach w sporcie, zarówno wyczynowym jak i amatorskim. Wykonuje zabiegi terapii manualnej i osteopatii pod kontrola USG.

Absolwent wielu prestiżowych uczelni, w tym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na wydziale wojskowo-lekarskim (kierunek fizjoterapii), Akademii Medycznej we Wrocławiu na kierunku fizjoterapii oraz Polskiej Szkoły Osteopatii w Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej - kończąc studia jako pierwszy rocznik na wydziale Medycyna Osteopatyczna.

Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2001 roku jako specjalista rehabilitacji w Centrum Stacja Nowa Gdynia. W 2004 roku odbywał praktyki zawodowe w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. W latach 2008 - 2017 związany z branżą fitness jako prezenter, szkoleniowiec, współzałożyciel kursów Trener Personalny czy Polskiej Szkoły Therapy Fitness School. Od 2009 roku wykładowca akademicki, od 2010 roku trener Akademii Triathlonu. W latach 2017-2018 na zlecenie Ministerstwa Zdrowia realizował program „Z miłości do Aktywności” z fundacją Misja Medyczna. Dzięki współpracy z lekarzami różnych specjalizacji jak i z zawodowymi klubami sportowymi, zajmuje się opieką medyczną wielu czołowych Polskich zawodników m.in. UEFA Elite, Atomówki Łódź Rugby7, szkółki piłkarskie, szkoły tańca i baletu, kierowcy rajdowi (np: DAKAR-u) oraz wielu innych MŚ, MP czy Olimpijczyków.

Od 2015 roku właściciel Centrum Osteopatii Radosław Janczyk w Łodzi. Członek Towarzystwa Osteopatów Polskich. W swojej pracy dużą uwagę przywiązuje do ergonomii w życiu oraz, co najważniejsze, w pracy - pisząc artykuły, prowadząc audyty, szkolenia m.in. dla prawników, stomatologów i ich personelu, biura oraz pracowników na dużych liniach produkcyjnych.

mgr Anna Podlecka

W gabinecie pełni rolę menagera medycznego. Dba o kontakt z Pacjentami i organizację pracy zespołu.

Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Łódzkim. Przez wiele lat pracowała na kierowniczym stanowisku w administracji samorządowej. Zmieniła środowisko pracy kierując się chęcią rozwoju, zmiany oraz nabycia nowych doświadczeń zawodowych.

Empatia pozwala jej na nawiązywanie i utrzymywanie dobrych relacji z Pacjentem, co traktuje priorytetowo w swojej pracy. Samodyscyplina i organizacja pracy pomaga w sprawnym zarządzaniu i wsparciu rozwoju Centrum Leczenia Bólów Głowy.

Ewa Barczyńska

Dyplomowana pielęgniarka. Bogate doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Centrum Medycznym im. dr. L. Rydygiera, Szpitalu im. J. Korczaka na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii, pracując w Pogotowiu Ratunkowym a także w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi na oddziałach intensywnej terapii i chemioterapii. W pracy zawodowej ponad wszystko ceni kontakt z ludźmi. Obowiązki, które wykonuje w fachowy sposób potrafi połączyć z serdeczną atmosferą a swoją otwartą postawą oswaja Pacjentów z każdym zabiegiem medycznym. 

mgr Patrycja Hałabis

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Kontakt z Pacjentami daje jej możliwość rozwoju umiejętności i zdobywania nowych doświadczeń zawodowych. Lubi nowe wyzwania a praca pielęgniarki daje jej satysfakcję. W wybranej profesji ceni różnorodność sytuacji zawodowych, które towarzyszą zarówno podczas szpitalnych dyżurów w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki jak i w pracy w Centrum Leczenia Bólów Głowy.

 

mgr Kamila Stańczak

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Praktykę zawodową zdobywała między innymi na oddziale chirurgii ogólnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi. W pracy pielęgniarki najbardziej ceni kontakt z Pacjentem. Możliwość poszerzania wiedzy i zdobywanie nowych doświadczeń są ważnym motorem działania w wybranym przez Kamilę zawodzie.

mgr Monika Banasiak

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Doświadczenie zawodowe szlifuje pracując w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki oraz w Centrum Leczenia Bólów Głowy. W pracy na pierwszym miejscu stawia kontakt z Pacjentem. Zawodowo ceni różnorodność, możliwość zdobywania wiedzy oraz codzienne nowe wyzwania.