Zespół

zdjęcie dr n. med. Łukasz Kmieciak
dr n. med. Łukasz Kmieciak specjalista neurolog

Specjalizuje się w leczeniu bólu głowy, migren i bólu twarzy przy zastosowaniu technik interwencyjnych pod kontrolą USG (blokady, kriolezja), farmakoterapii i akupunktury. Za cel stawia sobie łączenie w leczeniu bólu tego, co najlepsze w Medycynie Zachodniej i Medycynie Chińskiej.

Kształcił się zarówno na polskich (Akademia Medyczna w Łodzi oraz Uniwersytet Jagielloński), jak i zagranicznych uczelniach (Uniwersytet Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Tianjin). Praktykę zdobywał w uznanych ośrodkach w Europie (m.in. Centrum Leczenia Bólu Narodowego Szpitala Neurologiczno-Neurochirurgicznego w Londynie) i Azji (m.in. w Pekińskim Szpitalu Przyjaźni Chińsko- Japońskiej i Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Tianjin). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy oraz Amerykańskiego Towarzystwa Interwencyjnego Leczenia Bólów Głowy.

W pracy z Pacjentem kieruje się troską i empatią. W planowaniu terapii wczuwa się w indywidualną historię każdego Pacjenta. Buduje poczucia bezpieczeństwa, dzięki czemu łatwiej jest przezwyciężać chorobę, walczyć z nią.

Zdolność zrozumienia i dzielenia doświadczeń, umiejętność postawienia się w sytuacji drugiej osoby, zrozumienia źródeł i powodów odczuć Pacjenta to wartości, które towarzyszą dr Kmieciakowi w pracy na co dzień.

 

Zdjęcie lek. Kinga Frydrychowska-Cukras
lek. Kinga Frydrychowska-Cukras specjalista neurolog

Dr Kinga Frydrychowska-Cukras to ceniony specjalista w dziedzinie neurologii, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, która z pasją oddaje się swojej praktyce medycznej. Jej głównym obszarem zainteresowań jest kompleksowe leczenie padaczki, choroby Parkinsonabólów głowy, w tym zaawansowane metody farmakologiczne oraz interwencyjne pod kontrolą USG, jak blokady nerwów czy stosowanie toksyny botulinowej. Ukończyła również studia podyplomowe „ Medycyna Bólu” na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W trakcie swojej kariery zawodowej, Dr Kinga Frydrychowska-Cukras odbyła specjalistyczne szkolenie w zakresie neurologii w Oddziale Neurologii Szpitala Miejskiego im. dr Karola Jonschera w Łodzi. Jej doświadczenie zawodowe zostało wzbogacone pracą w Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej przy ul. Okólnej w Łodzi, gdzie zdobyła cenną wiedzę w opiece nad pacjentami po udarze mózgu, z padaczką i innymi schorzeniami neurologicznymi.

Dr Kinga Frydrychowska-Cukras jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy.

W swojej praktyce, Dr Kinga Frydrychowska-Cukras kładzie szczególny nacisk na budowanie trwałych i pozytywnych relacji z pacjentami. Jej podejście charakteryzuje się indywidualnym traktowaniem każdego pacjenta, z pełnym zrozumieniem i empatią. Dr Kinga Frydrychowska-Cukras wierzy, że skuteczna terapia opiera się nie tylko na wiedzy medycznej, ale również na wzajemnym zaufaniu i komunikacji, co jest kluczowe dla osiągnięcia pozytywnych wyników leczenia.

Stale poszerzając swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych i szkoleniach doskonalących, Dr Kinga Frydrychowska-Cukras nieustannie dąży do oferowania swoim pacjentom najwyższego standardu opieki. Jest to specjalista, który łączy głęboką wiedzę medyczną z ludzkim podejściem, czyniąc ją wyjątkową w swojej dziedzinie.

Zdjęcie Łukasz Kalinowski
dr Łukasz Kalinowski specjalista ortopeda traumatolog

Dr Łukasz Kalinowski to doświadczony specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jego wykształcenie obejmuje ukończenie Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, gdzie zdobył solidne podstawy medyczne, niezbędne w jego specjalizacji.

Dr Łukasz Kalinowski posiada bogate doświadczenie kliniczne, zdobyte podczas pracy w oddziałach ortopedycznych oraz uczestnictwa w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych. Jego praktyka medyczna jest wzbogacona przez współpracę z innymi specjalistami, co przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług medycznych.

Jego główne obszary zainteresowań obejmują diagnostykę i leczenie chorób oraz urazów narządu ruchu, szczególnie u młodych osób aktywnych sportowo. Dr Łukasz Kalinowski specjalizuje się w leczeniu operacyjnym, wykorzystując nowoczesne techniki artroskopowe, a także w metodach zachowawczych leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych i biodrowych. Posiada także umiejętności w zakresie ultrasonografii dziecięcego stawu biodrowego według metody prof. R. Grafa.

Dr Łukasz Kalinowski jest ekspertem w wykonywaniu szeregu zabiegów ortopedycznych, w tym:

- Iniekcje dostawowe z użyciem nawigacji USG, obejmujące różne stawy.

- Blokady przeciwbólowe i przeciwzapalne, w tym leczenie tendinopatii Achillesa z wykorzystaniem PRP.

- Drobne zabiegi ortopedyczne, takie jak uwolnienie palca zatrzaskującego, przykurcz Dupuytrena, czy hydrodekompresja nerwów obwodowych.

Dr Łukasz Kalinowski ma doświadczenie w leczeniu szerokiego spektrum problemów zdrowotnych, w tym chorób zwyrodnieniowych, martwic kości, zespołów bólowych różnych stawów, deformacji stóp, a także wielu innych schorzeń ortopedycznych.

Charakteryzuje go duża staranność i precyzja w redukcji bólu podczas wykonywania procedur medycznych, co sprawia, że pacjenci odczuwają wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo podczas leczenia.

Dr Łukasz Kalinowski jest nie tylko specjalistą o wysokim poziomie klinicznym, ale także lekarzem z głębokim zrozumieniem potrzeb i oczekiwań pacjentów, co czyni go cenionym i poszukiwanym ekspertem w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Zdjęcie mgr Radosław Janczyk
mgr Radosław Janczyk

Jako osteopata oraz fizjoterapeuta, specjalizuje się we wszelkiego rodzaju zaburzeniach oraz terapii układu ruchu, bólu głowy (od szyjno-pochodnych po whiplash), w dysfunkcjach stawów skroniowo-żuchwowych, problemach wisceralnych (np.: ginekologiczne, urologiczne, trawienne), w leczeniu wad postawy u dzieci i dorosłych czy przeciążeniach w sporcie, zarówno wyczynowym jak i amatorskim. Wykonuje zabiegi terapii manualnej i osteopatii pod kontrola USG.

Absolwent wielu prestiżowych uczelni, w tym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na wydziale wojskowo-lekarskim (kierunek fizjoterapii), Akademii Medycznej we Wrocławiu na kierunku fizjoterapii oraz Polskiej Szkoły Osteopatii w Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej - kończąc studia jako pierwszy rocznik na wydziale Medycyna Osteopatyczna.

Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2001 roku jako specjalista rehabilitacji w Centrum Stacja Nowa Gdynia. W 2004 roku odbywał praktyki zawodowe w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. W latach 2008 - 2017 związany z branżą fitness jako prezenter, szkoleniowiec, współzałożyciel kursów Trener Personalny czy Polskiej Szkoły Therapy Fitness School. Od 2009 roku wykładowca akademicki, od 2010 roku trener Akademii Triathlonu. W latach 2017-2018 na zlecenie Ministerstwa Zdrowia realizował program „Z miłości do Aktywności” z fundacją Misja Medyczna. Dzięki współpracy z lekarzami różnych specjalizacji jak i z zawodowymi klubami sportowymi, zajmuje się opieką medyczną wielu czołowych Polskich zawodników m.in. UEFA Elite, Atomówki Łódź Rugby7, szkółki piłkarskie, szkoły tańca i baletu, kierowcy rajdowi (np: DAKAR-u) oraz wielu innych MŚ, MP czy Olimpijczyków.

Od 2015 roku właściciel Centrum Osteopatii Radosław Janczyk w Łodzi. Członek Towarzystwa Osteopatów Polskich. W swojej pracy dużą uwagę przywiązuje do ergonomii w życiu oraz, co najważniejsze, w pracy - pisząc artykuły, prowadząc audyty, szkolenia m.in. dla prawników, stomatologów i ich personelu, biura oraz pracowników na dużych liniach produkcyjnych.

zdjęcie dr Joanna Mazur
dr Joanna Mazur

Specjalizuje się w leczeniu chorób i zaburzeń psychicznych i psychosomatycznych. Swoją wiedzę pogłębia w ramach licznych szkoleń zarówno z psychiatrii jak i psychoterapii. W pracy zawodowej kieruje się maksymą, że medycyna jest sztuką reagowania a każdy Pacjent ma swoją niepowtarzalną historię i w związku z tym indywidualny plan leczenia i powrotu do zdrowia.

Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi, specjalista psychiatrii. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała dzięki badaniom nad zależnością między depresją a stanem zapalnym w organizmie człowieka. W swojej pracy naukowej zajmowała się oceną poziomu cytokin prozapalnych i przeciwzapalnych u Pacjentów z Chorobą Afektywną Jednobiegunową. W latach 2009-2013 realizowała szkolenie w Polskim Instytucie Ericksonowskim w ramach Czteroletniego Kursu z Psychoterapii. Ukończyła szkolenie w zakresie psychoterapii par, szkolenie pierwszego i drugiego stopnia z hipnoterapii oraz liczne inne szkolenia z psychiatrii i psychoterapii – między innymi leczenie traumy, zaburzeń odżywiania, lęku czy depresji oraz zaburzeń psychosomatycznych. Obecnie jest w trakcie trzyletniego szkolenia dotyczącego pracy z traumą Somatic Experiencing.

W pracy z pacjentami szuka niestandardowych rozwiązań.

Zdjęcie mgr Katarzyna Jaguszewska
mgr Katarzyna Jaguszewska

mgr Katarzyna Jaguszewska jest dyplomowanym nauczycielem Hatha Yogi, Medytacji i Pranajamy z 25letnim doświadczeniem oraz prezesem Instytutu Świadomego Życia „Here & Now” i twórcą pełnego mocy i rozwoju duchowego miejsca - Szkoły Yoga & Mind /Klinika Redukcji Stresu/Instytut Mindfulness. Jest również założycielem Kliniki Redukcji Stresu i Uważności oraz certyfikowanym nauczycielem mindfulness MBSR (Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness). Wspiera Państwa w ramach terapii poznawczo – behawioralnej podczas kursu grupowego oraz w ramach terapii indywidualnej.

Jako nauczyciel rozwoju duchowego i osobistego, a także jako specjalista mindfulness prowadzi liczne warsztaty i terapie, podczas których pracuje z uczestnikami nad: redukcją stresu, skupieniem i celowym kierowaniem własną uwagą, osiąganiem wewnętrznej równowagi, łagodzeniem objawów psychosomatycznych towarzyszących nam we współczesnym świecie tj. bezsenność czy zmęczenie.

Swoją wiedzę z Hatha Yogi łączy z pasją i wiedzą w dziedzinie psychologii, coachingu oraz holistycznego podejścia do człowieka, co przekłada się na wysoką jakość prowadzonych przez Panią Katarzynę terapii – zarówno grupowych warsztatów jak i indywidualnych spotkań.

Pani Katarzyna jest wykładowcą w Polskim Instytucie Mindfulness. W roli nauczyciela i koordynatora wprowadza Mindfulness do szkół w Polsce. Jest członkinią Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR I MBCT. Pracuje także jako wykładowca na Studium Nauczycielskim Mindfulness Based Stress Reduction. Ponadto posiada międzynarodowy dyplom coachera w podejściu ZEN COACHINGU wydany przez Kare Landfalda oraz dyplom nauczyciela MBCL Mindfulness Based Compassionate Living Course, który uzyskała zdobywając wiedzę pod opieką takich specjalisów jak Frits Kostner i Erick van den Brink z Holandii.

Inne kursy, które ukończyła to:

  • Build Resilience Through Mindfulness and Compassion-Joe Loizzo & Abdelrahman
  • Trauma Sensitive Mindfulness Coach – Kurs Uważności/ Mindfulness
  • Trauma Sensitive Mindfulness
  • Coping with Trauma Related Dissociation.

Aktualnie mgr Katarzyna Jaguszewska jest w trakcie certyfikacji TERAPII POZNAWCZEJ OPARTEJ NA UWAŻNOŚCI zapobiegania nawrotom depresji MBCT – kursu organizowanego przez OXFORD MINDFULNESS CENTRE przy WYDZIALE PSYCHIATRII UNIWERSYTETU W OXFORDZIE oraz Fundacji Rozwoju Mindfulness.

Uczyła się i nadal się uczy od najlepszych nauczycieli w Azji jak i Europie. Wszystkim im jest bardzo wdzięczna za bezcenne lekcje i rozwój. Prywatnie najwyżej ceni relacje z najbliższymi, co daje jej wsparcie i siłę do kolejnych wyzwań. Utrzymuje bliski duchowy kontakt z filozofią buddyjską, zen i tao, czerpie z nich mądrości, które uczą jak lepiej żyć. Wolny czas inwestuje w samodoskonalenie, podróże, kontakt z przyrodą i sztuką oraz w bezcenne towarzystwo przyjaciół i rodziny.

Zdjęcie mgr Anna Podlecka
mgr Anna Podlecka

W gabinecie pełni rolę menagera medycznego. Dba o kontakt z Pacjentami i organizację pracy zespołu.

Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Łódzkim. Przez wiele lat pracowała na kierowniczym stanowisku w administracji samorządowej. Zmieniła środowisko pracy kierując się chęcią rozwoju, zmiany oraz nabycia nowych doświadczeń zawodowych.

Empatia pozwala jej na nawiązywanie i utrzymywanie dobrych relacji z Pacjentem, co traktuje priorytetowo w swojej pracy. Samodyscyplina i organizacja pracy pomaga w sprawnym zarządzaniu i wsparciu rozwoju Centrum Leczenia Bólów Głowy.

zdjęcie mgr Patrycja Hałabis
mgr Patrycja Hałabis

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Kontakt z Pacjentami daje jej możliwość rozwoju umiejętności i zdobywania nowych doświadczeń zawodowych. Lubi nowe wyzwania a praca pielęgniarki daje jej satysfakcję. W wybranej profesji ceni różnorodność sytuacji zawodowych, które towarzyszą zarówno podczas szpitalnych dyżurów w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki jak i w pracy w Centrum Leczenia Bólów Głowy.

 

Zdjęcie mgr Kamila Stańczak
mgr Kamila Stańczak

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Praktykę zawodową zdobywała między innymi na oddziale chirurgii ogólnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi. W pracy pielęgniarki najbardziej ceni kontakt z Pacjentem. Możliwość poszerzania wiedzy i zdobywanie nowych doświadczeń są ważnym motorem działania w wybranym przez Kamilę zawodzie.

Zdjęcie Justyna Stepaniak
Justyna Stepaniak

Ukończyła studia licencjackie na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na Wydziale Pielęgniarstwa. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzała także zdobywając specjalizację pediatryczną oraz biorąc udział w licznych kursach. Doświadczenie zawodowe nabywała między innymi w Szpitalu Chorób Płuc w Łagiewnikach na oddziale Pulmonologicznym dla Dzieci i Dorosłych oraz w Poradni Medycyny Pracy. W pracy zawodowej ceni kontakt z Pacjentem, a zdobyte doświadczenie i empatia pomagają jej fachowo i serdecznie podchodzić do Pacjentów Centrum Leczenia Bólów Głowy.