Aktualności

klasterowy ból głowy leczenie
Klasterowy ból głowy - zespół Hortona - objawy i leczenie

Leczenie zespołu Hortona. Jak wygląda leczenie? Jak skutecznie przerwać objawy klasterowego bólu głowy. Jak przerwać napad? 

więcej...
Klasterowy ból głowy - Zespół Hortona - objawy i leczenie
Klasterowy ból głowy - Zespół Hortona - objawy i leczenie

Napady klasterowego bólu głowy można i należy leczyć. Do podjęcia właściwego leczenia konieczne jest prawidłowe rozpoznanie rodzaju bólu głowy. Jakie są charakterystyczne objawy?

więcej ...
Kobieta - okładka magazyn Pani - Neurologiczne Centrum Leczenia Bólu
Wywiad z dr Łukaszem Kmieciakiem w magazynie PANI
W styczniowym - najnowszym numerze magazynu PANI, dr n. med. Łukasz Kmieciak opowiada, co nowego w migrenie. Zapraszamy do lektury.
 
więcej...
Kongres - zdjęcie dr n. med. Łukasz Kmieciak
IV Interdyscyplinarne Sympozjum BÓLE GŁOWY W CODZIENNEJ PRAKTYCE

Podczas IV Interdyscyplinarnego Sympozjum BÓLE GŁOWY W CODZIENNEJ PRAKTYCE, które odbyło się 4 grudnia 2021 r. w Warszawie dr Łukasz Kmieciak podzielił się swoją wiedzą i praktyką w zakresie leczenia neuralgii trójdzielnej.

więcej...
Strzykawki - botox - Neurologiczne Centrum Leczenia Bólu
Szkolenie z zastosowania BOTOX-u w leczeniu bólów głowy

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 18 września 2021 r. w Centrum Leczenia Bólów Głowy odbyło się szkolenie z zastosowania BOTOX-u w leczeniu bólów głowy. Zarówno część teoretyczną jak i praktyczną szkolenia poprowadził dr n. med. Łukasz Kmieciak.

więcej...
Grafika - migrena - Neurologiczne Centrum Leczenia Bólu
21 czerwca - Światowy Dzień Solidarności z Chorymi na Migrenę

21 czerwca w Polsce kojarzony przede wszystkim z pierwszym dniem lata. Ale niewielu z nas wie, że dzisiaj przypada również Światowy Dzień Solidarności z Chorymi na Migrenę a cały czerwiec jest Międzynarodowym Miesiącem Świadomości Migreny i Bólu Głowy. Jest to okazja do poszerzenia wiedzy na temat migreny i innych chorób głowy powodujących ból.

więcej...
Zaproszenie na kanał You Tube - dr n. med. Łukasz Kmieciak
Zapraszamy Państwa do naszego kanału na YouTube

Na kanale, który nosi nazwę Oblicza migreny dr Łukasz Kmieciak publikuje krótkie filmy informacyjne na temat migreny i innych bólów głowy. Znajdziecie tu Państwo odpowiedzi na wiele nurtujących Was pytań.

 

więcej...
Grupa ludzi podczas konferencji leczenia bólu toksyną botulinową
Konferencja podsumowująca 10lecie leczenia migreny toksyną botulinową

1go lipca 2020r w Centrum Leczenia Bólów Głowy w Łodzi odbyła się konferencja podsumowująca 10lecie leczenia migreny toksyną botulinową. Spotkanie zgromadziło neurologów specjalizujących się w tej technice leczenia migreny przewlekłej z całego kraju.

więcej...
Studio TVN 36,6 - rozmowa z dr n. med. Łukaszem Kmieciakiem
TVN 36,6 - Bóle głowy i migrena

Skąd bierze się migrena? Jak odróżnić zwykły ból głowy od migreny? Odpowiedzi w programie Pani Ewy Drzyzgi 36,6. O powstawaniu migren mówi dr Łukasz Kmieciak neurolog zajmujący się leczeniem bólu głowy.

więcej...
Okładka - Gazeta Lekarska - Neurologiczne Centrum Leczenia Bólu
Jaką historię skrywa akupunktura?

Jaką historię skrywa akupunktura? O różnicach w stosowaniu tej metody w Europie, a w Azji Wschodniej, opowiadałem w rozmowie z Gazetą Lekarską.

więcej...
Zdjęcie dr n. med. Łukasz Kmieciak - renesans akupunktury
Czy będziemy przeżywać renesans akupunktury? Wywiad dla tvn24.

Czy będziemy przeżywać renesans akupunktury? Ta metoda leczenia znana jest od lat, teraz jednak może być powszechniej wykorzystywana, bo australijscy naukowcy dowiedli, że jest skuteczna w walce z bólem. Zobacz!

więcej...
21 czerwca - Światowy Dzień Solidarności z Chorymi na Migrenę
Światowy Dzień Solidarności z Chorymi na Migrenę.

21 czerwca to najdłuższy dzień w roku. Słońce będzie na niebie przez 16 godzin 47 minut dając ciepło i radość. Ale czy wszystkim?

więcej...
Gazeta
Artykuł z komentarzem dr Kmieciaka w "Pulsie Medycyny"

W pierwszym marcowym numerze "Pulsu Medycyny" ukazał się artykuł z moim komentarzem "Akupunktura w migrenie skuteczna jak leki".

Studio
Wywiad w "Pytaniu na śniadanie", 27/01/2017

W poniedziałek 27 lutego miałem okazję wystąpić wraz z moją pacjentką w programie "Pytanie na śniadanie" na antenie TVP 2. Czy migrenę można leczyć akupunkturą? Zobacz!

więcej...
Zdjęcie dr n. med. Łukasz Kmieciak - wywiad dla Wirtualnej Polski
Wywiad dla Wirtualnej Polski

Do programu #dzieńdobryPolsko zostałem zaproszony w roli eksperta od akupunktury. 

więcej...
Zdjęcie z warsztatów dr n. med. Łukasz Kmieciak
AIHS 2016 - Warsztaty

W ramach pobytu na czwartych warsztatach zorganizowanych przez American Interventional Headache Society udało mi się zdobyć dwa dyplomy z interwencyjnych technik leczenia bólu głowy. 

więcej...
Rozmowa dla portalu polki.pl - zdjęcie dr n. med. Łukasz Kmieciak
Rozmowa o akupunkturze dla portalu polki.pl

O skuteczności akupunktury i mitach krążących wokół niej przeczytacie w rozmowie z dr Łukaszem Kmieciakiem dla portalu Polki.pl. Zapraszamy do śledzenia aktualności na naszej stronie. Link do rozmowy znajduje się tutaj

więcej...
Zdjęcie dr. n. med. Łukasz Kmieciak - Pytanie na Śniadanie
Jak pokonać ból? Mój występ w Pytaniu Na Śniadanie.

Do Pytania Na Śniadanie zostałem zaproszony w roli eksperta od bólu głowy. A także, żeby opowiedzieć o najnowszych doniesieniach z kongresu World Institute of Pain w Nowym Jorku.

więcej...
Kongres World Institute of Pain 2016 - zdjęcie dr n. med. Łukasz Kmieciak
Kongres World Institute of Pain 2016

Tegoroczny kongres World Institute of Pain, podobnie jak poprzednie, skupił tysiące lekarzy praktyków z całego świata. Tym bardziej cieszy fakt, że wrosła liczba przedstawicieli Polski.

więcej...
Dr n. med Łukasz Kmieciak - badanie pacjenta
Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta polega na dokładnym zebraniu wywiadu z Pacjentem, badanie neurologiczne z elementami badania ortopedycznego, analizę posiadanej dokumentacji medycznej i dotychczasowego leczenia.

więcej...
Doktor Łukasz Kmieciak - zdjęcie
Opinie na znanylekarz.pl

Bardzo dziękuję za miłe słowa zamieszczane przez moich pacjentów na znanylekarz.pl. Utwierdzają mnie w przekonaniu, że moje starania mają sens.

więcej...